Kisakuulumisia 
Jali Rokkila kilpaili toissa viikonloppuna Ideaparkilla historian ensimmäisissä Wodka. Throwdown-kilpailuissa. Tie karsinnasta aukesi lopulta Elite-sarjaan ja sinnehän nähdyillä esityksillä Jali myös kuuluu 

–
Erinomaista tekemistä koko viikonloppu; molemmat lajit, joissa liikuteltiin tankoa olivat odotetun vahvoja ja niistä irtosi lajivoitto finaalilajista sekä jaettu lajivoitto tempaus ladderista. Ladderissa 105kg nousi kolme kertaa 20s aikaikkunassa vielä useiden raskaiden nostojen jälkeenkin 

–
Lopullinen sijoitus oli kuudes. Sijat 3.-6. olivat todella tasaisia ja mahtuivat peräti seitsemän pisteen sisään. Karsintasijoitus parani tosipaikassa sijakaupalla! 

–
Jalin tiivistys kisoista:





–
Kisoja, joissa meidän urheilijoita mukana, tulee nyt kovaa tahtia! Päivitellään missä ja milloin kannattaa olla paikalla tai vähintään streamin ääressä! 

–
Kuva: Anni Aittola https://anniaittolaphotos.kuvat.fi/kuvat/